Blog > Komentarze do wpisu

Pamiętnik Księżniczki 1 - Meg Cabot (recenzja książki)

Pamiętnik Księżniczki to książka napisana przez Meg Cabot znaną autorkę powieści dla nastolatek. Mia główna bohaterka powieści ma lat 14 gdy dowiaduje się, że jest jedyną następczynią tronu w małym europejskim kraju Gewonia. Wszystko to dzieje się w dość zabawnych okolicznościach. Ojciec zaprosił Mie do restauracji i tłumaczył jej, że nie może mieć już potomstwa, a ona przez to, że jest jego jedynym dzieckiem, automatycznie dziedziczy po nim tron. Po tej informacji Mia była w takim szoku, że zakrztusiła się obiadem, który właśnie jadła, następnie wybiegła z restauracji i trafiła do zoo ze zwierzętami. Rodzice Mii od jej narodzin nie są razem. Ojciec mieszka w Genowi, a jej matka razem nią w Nowym Jorku. Mii nie podoba się, że za kilka lat odziedziczy tron swojego ojca i będzie rządzić całym krajem. Co wydało mi się dziwne, bo gdybym to ja miała zostać królową jakiegoś kraju, byłabym bardzo szczęśliwa.

Naprawdę warto przeczytać Pamiętnik księżniczki. Gdy ja czytałam tę powieść, to nie mogłam się od niej oderwać. Książkę czytałam dosłownie wszędzie; szkole - na lekcjach, przez co miałam nieprzyjemności u kilku nauczycieli, w autobusie, naturalnie także w domu, wszędzie gdzie tylko się dało. Nie dziwię się, że powieść została przetłumaczona na wiele języków, stała się światowym bestsellerem i na jej podstawie został nakręcony film. Pamiętnik księżniczki poleciła mi moja koleżanka z klasy, za co jestem jej bardzo wdzięczna. W książce nie podobała mi się tylko jedna rzecz to, że nie mogłam się od niej oderwać. Powieść składa się z 14 tomów, a oto ich tytuły.

Pamiętnik Księżniczki  2 - ,,Księżniczka w świeci reflektorów’’

Pamiętnik Księżniczki 3 – ,,Zakochana Księżniczka’’

Pamiętnik Księżniczki  4 - ,,Księżniczka na różowo’’

Pamiętnik Księżniczki  4 i 1\2 - ,,Akcja Księżniczka’’

Pamiętnik Księżniczki  5 – ,,Księżniczka na dworze’’

Pamiętnik Księżniczki  6 - ,,Księżniczka uczy się rządzić’’

Pamiętnik Księżniczki  6 i 1\2 - ,,Gwiazdkowy prezent’’

Pamiętnik Księżniczki  7 - ,,Księżniczka imprezuje’’

Pamiętnik Księżniczki  7 i 1\2 – ,,Urodziny Księżniczki’’

Pamiętnik Księżniczki  7 i 3\4 – ,,Walentynki’’

Pamiętnik Księżniczki  8 -,,Księżniczka w rozpaczy’’

Pamiętnik Księżniczki  9 – ,,Księżniczka Mia’’

Pamiętnik Księżniczki  10 (i ostatni) – ,,Pożegnanie Księżniczki’’

                                                  Wszystkie przeczytałam!

piątek, 04 lutego 2011, molowniczka

Polecane wpisy

Komentarze
2011/02/04 21:46:09
Pamiętam, też to czytałam... Ale bardzo, bardzo dawno temu. Teraz przerzuciłam się na inny rodzaj książek. Co do poprzedniego wpisu - ja powieści fantastyczne lubię. Może też się do nich przekonasz, właśnie pisałam o pewnej serii... Wszystko jeszcze przed Tobą. Cieszę się, że grono czytających się powiększa.
Miłego czytania! :)
-
2011/02/17 15:34:31
Też to czytałam. Jakoś tak w grudniu. Recenzja dość ciekawa, choć na początku za bardzo szczegółowa.
-
molowniczka
2011/02/17 18:51:54
Dziękuje za komentarz postaram się dostosować do Twojej sugestii. ;)
Książki audio
Angielski mp3