wtorek, 08 lutego 2011

Meg Cabot w trzeciej części  Pamiętnika księżniczki opisuje życie miłosne Mii głównej bohaterki. Dziewczyna dostaje anonimowe listy w których pewien chłopak wyznaje jej miłość. Mia  nie domyśla się  kto to może być, lecz bardzo by chciała by był to Michael brat jej najlepszej przyjaciółki Lilly. Okazuje się jednak, że tajemniczym wielbicielem Mii jest jej asystent z lekcji biologii Kenny. Mia go nie kocha ale by nie urazić jago uczuć zgadza się z nim spotykać. Dziewczyna nie wie, co ma zrobić by zerwać z Kennym i w jaki sposób wyznać Michaelowi miłość. Mia trochę zgapiła pomysł Kennego i wysyłała Michaelowi anonimowe listy z wierszami miłosnymi. Któregoś dnia Michael poprosił Mię by przyszła na wystawę gry komputerowej, której on sam jest autorem. Usiadła przed komputerem, a na ekranie pojawił się jeden z listów miłosnych, które Mia wysyłała do Michaela. Dziewczyna w szoku pobiegła do dziewczęcej toalety. W połowie drogi Mię zatrzymał Kenny, który wiedział o tym, że ona go nie kocha i wytłumaczył Mii nie ma sensu by dalej się spotykali. Następnie wieczorem w szkole odbył się bal. Gdzie Mia znalazła Michaela i chciała się go spytać skąd wie, że to ona pisała te listy. Michael nic jej nie wytłumaczył tylko pocałował i podarował jej piękny naszyjnik… Książka była ciekawa i wciągająca, ogółem fantastyczna. Bardzo podobała mi się podobała  zachęcam serdecznie do jej przeczytania. Dopiero pod koniec powieści wszystko się wyjaśniło więc książka trzymała w napięciu. Myślę, że Pamiętnik księżniczki jest to jedna z najlepszych książek jakie dotąd przeczytałam.

 

niedziela, 06 lutego 2011

To już druga część bestsellerowej powieści Pamiętnika Księżniczki, którego autorką jest Meg Cabot. W drugiej części Mia główna bohaterka dowiaduje się, że ma udzielić pierwszego oficjalnego wywiadu jako księżniczka dla gazety, którą czyta tysiące nowojorczyków. Strasznie się tym denerwuje. Dodatkowo kilka dni po tej informacji matka wyznaje jej, że jest w ciąży z jej nauczycielem algebry z którym wcześniej już się spotykała. Nadszedł dzień udzielenia wywiadu. Mia zgodnie z prawdą  odpowiada dziennikarce na wszystkie pytania dotyczące jej życia osobistego (co jest trochę dziwne bo Mia ciągle kłamie), a w pewnym momencie nawet zaczyna mówić więcej niż powinna. Opowiada szokującą prawdę, o tym że nie ma żadnych zainteresowań, a dyrekcja szkoły wysłała ją na zajęcia z Rozwoju Zainteresowań (RZ). Mówi, że zajęcia te ,,prowadzi’’ nauczycielka, która przez całą lekcje siedzi w pokoju nauczycielskim i pije kawę, a nie zajmuje się uczniami.  Podczas wywiadu Mia popełnia jeszcze jedną głupotę, zdradza, że jej matka jest w ciąży z jej nauczycielem algebry. Wszystkie tajemnice i niezręczne informacje wyjawia ze stresu. Mia chciała dobrze wypaść, a wyszło jak zawsze - nie najlepiej. Książkę  czytało się świetnie, ponieważ do końca trzymała w napięciu, aż chciało się poznać dalsze losy księżniczki. W pamiętniku nie zabrakło też wątków miłosnych - Mia kocha się w…tego nie zdradzę sama się dowiesz w kim czytając tę książkę, a także śmiesznych sytuacji. W dalszych częściach będzie ich coraz więcej.

 

 

piątek, 04 lutego 2011

Pamiętnik Księżniczki to książka napisana przez Meg Cabot znaną autorkę powieści dla nastolatek. Mia główna bohaterka powieści ma lat 14 gdy dowiaduje się, że jest jedyną następczynią tronu w małym europejskim kraju Gewonia. Wszystko to dzieje się w dość zabawnych okolicznościach. Ojciec zaprosił Mie do restauracji i tłumaczył jej, że nie może mieć już potomstwa, a ona przez to, że jest jego jedynym dzieckiem, automatycznie dziedziczy po nim tron. Po tej informacji Mia była w takim szoku, że zakrztusiła się obiadem, który właśnie jadła, następnie wybiegła z restauracji i trafiła do zoo ze zwierzętami. Rodzice Mii od jej narodzin nie są razem. Ojciec mieszka w Genowi, a jej matka razem nią w Nowym Jorku. Mii nie podoba się, że za kilka lat odziedziczy tron swojego ojca i będzie rządzić całym krajem. Co wydało mi się dziwne, bo gdybym to ja miała zostać królową jakiegoś kraju, byłabym bardzo szczęśliwa.

Naprawdę warto przeczytać Pamiętnik księżniczki. Gdy ja czytałam tę powieść, to nie mogłam się od niej oderwać. Książkę czytałam dosłownie wszędzie; szkole - na lekcjach, przez co miałam nieprzyjemności u kilku nauczycieli, w autobusie, naturalnie także w domu, wszędzie gdzie tylko się dało. Nie dziwię się, że powieść została przetłumaczona na wiele języków, stała się światowym bestsellerem i na jej podstawie został nakręcony film. Pamiętnik księżniczki poleciła mi moja koleżanka z klasy, za co jestem jej bardzo wdzięczna. W książce nie podobała mi się tylko jedna rzecz to, że nie mogłam się od niej oderwać. Powieść składa się z 14 tomów, a oto ich tytuły.

Pamiętnik Księżniczki  2 - ,,Księżniczka w świeci reflektorów’’

Pamiętnik Księżniczki 3 – ,,Zakochana Księżniczka’’

Pamiętnik Księżniczki  4 - ,,Księżniczka na różowo’’

Pamiętnik Księżniczki  4 i 1\2 - ,,Akcja Księżniczka’’

Pamiętnik Księżniczki  5 – ,,Księżniczka na dworze’’

Pamiętnik Księżniczki  6 - ,,Księżniczka uczy się rządzić’’

Pamiętnik Księżniczki  6 i 1\2 - ,,Gwiazdkowy prezent’’

Pamiętnik Księżniczki  7 - ,,Księżniczka imprezuje’’

Pamiętnik Księżniczki  7 i 1\2 – ,,Urodziny Księżniczki’’

Pamiętnik Księżniczki  7 i 3\4 – ,,Walentynki’’

Pamiętnik Księżniczki  8 -,,Księżniczka w rozpaczy’’

Pamiętnik Księżniczki  9 – ,,Księżniczka Mia’’

Pamiętnik Księżniczki  10 (i ostatni) – ,,Pożegnanie Księżniczki’’

                                                  Wszystkie przeczytałam!

Książki audio
Angielski mp3