niedziela, 06 lutego 2011

To już druga część bestsellerowej powieści Pamiętnika Księżniczki, którego autorką jest Meg Cabot. W drugiej części Mia główna bohaterka dowiaduje się, że ma udzielić pierwszego oficjalnego wywiadu jako księżniczka dla gazety, którą czyta tysiące nowojorczyków. Strasznie się tym denerwuje. Dodatkowo kilka dni po tej informacji matka wyznaje jej, że jest w ciąży z jej nauczycielem algebry z którym wcześniej już się spotykała. Nadszedł dzień udzielenia wywiadu. Mia zgodnie z prawdą  odpowiada dziennikarce na wszystkie pytania dotyczące jej życia osobistego (co jest trochę dziwne bo Mia ciągle kłamie), a w pewnym momencie nawet zaczyna mówić więcej niż powinna. Opowiada szokującą prawdę, o tym że nie ma żadnych zainteresowań, a dyrekcja szkoły wysłała ją na zajęcia z Rozwoju Zainteresowań (RZ). Mówi, że zajęcia te ,,prowadzi’’ nauczycielka, która przez całą lekcje siedzi w pokoju nauczycielskim i pije kawę, a nie zajmuje się uczniami.  Podczas wywiadu Mia popełnia jeszcze jedną głupotę, zdradza, że jej matka jest w ciąży z jej nauczycielem algebry. Wszystkie tajemnice i niezręczne informacje wyjawia ze stresu. Mia chciała dobrze wypaść, a wyszło jak zawsze - nie najlepiej. Książkę  czytało się świetnie, ponieważ do końca trzymała w napięciu, aż chciało się poznać dalsze losy księżniczki. W pamiętniku nie zabrakło też wątków miłosnych - Mia kocha się w…tego nie zdradzę sama się dowiesz w kim czytając tę książkę, a także śmiesznych sytuacji. W dalszych częściach będzie ich coraz więcej.

 

 

piątek, 04 lutego 2011

Pamiętnik Księżniczki to książka napisana przez Meg Cabot znaną autorkę powieści dla nastolatek. Mia główna bohaterka powieści ma lat 14 gdy dowiaduje się, że jest jedyną następczynią tronu w małym europejskim kraju Gewonia. Wszystko to dzieje się w dość zabawnych okolicznościach. Ojciec zaprosił Mie do restauracji i tłumaczył jej, że nie może mieć już potomstwa, a ona przez to, że jest jego jedynym dzieckiem, automatycznie dziedziczy po nim tron. Po tej informacji Mia była w takim szoku, że zakrztusiła się obiadem, który właśnie jadła, następnie wybiegła z restauracji i trafiła do zoo ze zwierzętami. Rodzice Mii od jej narodzin nie są razem. Ojciec mieszka w Genowi, a jej matka razem nią w Nowym Jorku. Mii nie podoba się, że za kilka lat odziedziczy tron swojego ojca i będzie rządzić całym krajem. Co wydało mi się dziwne, bo gdybym to ja miała zostać królową jakiegoś kraju, byłabym bardzo szczęśliwa.

Naprawdę warto przeczytać Pamiętnik księżniczki. Gdy ja czytałam tę powieść, to nie mogłam się od niej oderwać. Książkę czytałam dosłownie wszędzie; szkole - na lekcjach, przez co miałam nieprzyjemności u kilku nauczycieli, w autobusie, naturalnie także w domu, wszędzie gdzie tylko się dało. Nie dziwię się, że powieść została przetłumaczona na wiele języków, stała się światowym bestsellerem i na jej podstawie został nakręcony film. Pamiętnik księżniczki poleciła mi moja koleżanka z klasy, za co jestem jej bardzo wdzięczna. W książce nie podobała mi się tylko jedna rzecz to, że nie mogłam się od niej oderwać. Powieść składa się z 14 tomów, a oto ich tytuły.

Pamiętnik Księżniczki  2 - ,,Księżniczka w świeci reflektorów’’

Pamiętnik Księżniczki 3 – ,,Zakochana Księżniczka’’

Pamiętnik Księżniczki  4 - ,,Księżniczka na różowo’’

Pamiętnik Księżniczki  4 i 1\2 - ,,Akcja Księżniczka’’

Pamiętnik Księżniczki  5 – ,,Księżniczka na dworze’’

Pamiętnik Księżniczki  6 - ,,Księżniczka uczy się rządzić’’

Pamiętnik Księżniczki  6 i 1\2 - ,,Gwiazdkowy prezent’’

Pamiętnik Księżniczki  7 - ,,Księżniczka imprezuje’’

Pamiętnik Księżniczki  7 i 1\2 – ,,Urodziny Księżniczki’’

Pamiętnik Księżniczki  7 i 3\4 – ,,Walentynki’’

Pamiętnik Księżniczki  8 -,,Księżniczka w rozpaczy’’

Pamiętnik Księżniczki  9 – ,,Księżniczka Mia’’

Pamiętnik Księżniczki  10 (i ostatni) – ,,Pożegnanie Księżniczki’’

                                                  Wszystkie przeczytałam!

czwartek, 23 grudnia 2010

Ostatnio przesłuchałam książkę pt. ,,Tajemniczy Ogród '' napisana została przez Frances Hodhson Burnett Lektura opowiada o przyjaźni trojga dzieci Mary głównej bohaterki z Dickiem i Colinem. Mary Lenox przyjeżdża do swojego wuja w Anglii. Jest ona drugą lekturą, która mi się spodobała. Przebija ją tylko Spotkanie Nad Morzem. Tajemniczy Ogród słuchało się świetnie. Polecam tę książkę  a także drugą część powrót do tajemniczego ogrodu. Lektor dobrze modulował głosem wiec dobrze się jej słuchało. Na pewno gdybym ją czytała, a nie słuchała nie była by ona aż tak ciekawa.

 

                                                                                     Hej, nazywam się Ada mam, 16 lat i bardzo lubię czytać. Na tym blogu znajdziesz recenzje książek, które już przeczytałam.Chodzę do trzeciej klasy gimnazjum i dopiero zaczynam pisać opinie o książkach. Mam nadzieje, że moje recenzje Ci się spodobają. Miłego czytania bloga!

e-mail molowniczka@wp.pl

1 , 2
 
Książki audio
Angielski mp3